You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Катерина Горбач: порція солодощів для мене - щоденна необхідність!

Катерина Горбач - мініатюрна, але дуже сильна жінка, яка вміє, здається, все: і проєктувати зовнішнє освітлення величезних будівель, і пекти торти, і вчити інших кондитерської справи. Коли ми познайомилися з Катею на кондитерських курсах, я навіть не припускала, що переді мною - переможець телешоу "Великий пекарський турнір" каналу "1+1". Як інженер-енергетик стала підкорювачкою бісквітів і шоколаду - в історії Катерини.

І мама, і кондитер

Катерина ніколи не планувала бути кондитером. Вона закінчила Національний авіаційний університет, отримавши не притаманну дівчаткам спеціальність інженера-енергетика, і працювала в цій сфері.

.

Світ трохи змінився, коли в Катерини з'явилася донька. У декреті молода мама захопилася випічкою, і не просто випічкою, а декором тортів.

"Я побачила американську передачу Cake boss. У ній показували мастичні торти, просто божевільні, цілі 3-Д міста-торти! Це було 6 років тому і це мене дуже вразило. І понеслося! Я не могла спокійно сидіти, у мене прямо свербіли руки, щоб щось випекти, прикрасити", - розповідає Катерина.

З маленькою дитиною складно знайти вільну хвилину для захоплення, тож Катерина залучила доньку до процесу - поки малеча бавилася на столі, мама поруч ліпила квіти та різні прикраси з мастики. Це настільки захопило Катерину, що довелося навіть відвідати майстер-клас із декору. Сім'я поділяла захоплення - чоловік Андрій навіть одного разу спалив кавомолку, намагаючись зробити з цукру необхідні 2 кг цукрової пудри, якої, як на зло, не було в магазинах. Думок про те, що хобі може приносити ще й гроші, в той момент не було - Катя просто займалася улюбленою справою.

Але одного разу чоловік повернувся з роботи і повідомив, що його звільнили. Катерина була ще в декреті і сім'я зіткнулася з фінансовими труднощами. Тоді й спала на думку думка спробувати заробляти випічкою.

"Це була справжня істерика! Щоразу, віддаючи замовлення, я страшенно переживала, чи все добре зробила, чи сподобається воно замовникам!", - згадує Катерина. Спочатку замовлень було небагато, потім дедалі більше й більше: тортик, печиво, одне за другим, і пішло.

Проте кардинально змінити сферу діяльності Катерина не наважилася і після закінчення декретної відпустки вийшла на попереднє місце роботи. Але про захоплення не забула - просто пекла і прикрашала торти у вільний час, після роботи. "О 8 ранку я була вже на роботі, о 18 поверталася додому і випікала. У мене була навіть бухгалтерія своя, я прораховувала всі витрати, собівартість... " " " Були дні, коли я готувала до 4 ранку, а один торт робила до 6 ранку, спати навіть не лягала, а о 8 ранку знову була на роботі ", - згадує Катя той час.

.

Коли не було замовлень, вона пекла солодощі для колег і друзів. Усі знали про її захоплення і коли почався кастинг на "Великий пекарський турнір" на українському телеканалі "1+1", друзі та колеги буквально змусили Катерину заповнити анкету.

.

"Великий пекарський турнір"

"Я навіть не вірила, що мені дадуть відповідь. Потім прийшла з "1+1" ще одна анкета, потім запросили на співбесіду в скайп. Я була впевнена, що не пройду, адже стільки охочих, але мене взяли!", - здається, Катя досі в це не вірить.

Конкурс був складним, усі учасники сильними та гідними. Зйомки теж процес не з легких. Програму знімали в музеї просто неба "Пирогово", і в будь-яку погоду потрібно було мати гарний вигляд, створювати красиву картинку. Одного разу на вулиці було лише +10, а учасники мали зніматися в легкому одязі та створювати невимушену обстановку. Захворіти не мали права, найменшу застуду заковтували жменями пігулок, аби протриматися.

"Чи думала я, що зможу перемогти? Кілька разів я була впевнена, що точно вилікую - припустилася багатьох помилок і думала, що все, мене виженуть... ", - згадує Катерина.

.

У фіналі учасники отримали завдання: за 5 годин зробити триярусний весільний торт. На конкурсі була присутня кондитер з кулінарної школи Le Cordon Bleu (Лондон). "Прикрашання тортів - це моя любов, я давно цим займалася, знала всі аспекти. Я підготувала багато декору, зробила високий торт, прикрасила його маками з цукрової мастики, рушник розмалювала. Я старалася з усіх сил і помітила, що шеф-кондитер з лондонської школи біля мого столу проводить набагато більше часу, ніж біля інших учасників: уважно стежить за роботою, оцінює. Тоді в мене закралася думка, що я більше подобаюся", - розповідає Катерина.

Коли оголошували переможців, узагалі вийшла комічна ситуація. Хтось зі знімальної групи пожартував, що зніматимуть різні кадри з різними переможцями, а справжнього переможця оголосять пізніше. Катерина повірила, і після того, як її оголосили переможцем, вона продовжувала вважати, що знімають постановочні кадри і це все не насправді. Усвідомлення перемоги прийшло лише за кілька хвилин, зі сльозами щастя і радості.

Le Cordon Bleu

Про лондонську школу Le Cordon Bleu Катя розповідає із захопленням і захопленням.

Коли вона вперше зайшла в хол школи, її вразила краса тортів і скульптур, виставлених у вітринах: це були блискучі роботи з шоколаду, карамелі, п'ятиярусні торти з квітами з мастики, шоколаду тощо.

Взагалі, лондонська і паризька філії Le Cordon Bleu кардинально відрізняються. Англія з Францією постійно змагаються у своїх підходах до кондитерської справи, традиціях, декорі та подачі страв. Паризька школа - це французька класика, антраме, невисокі мусові торти вкриті глазур'ю. Британська кондитерка - це зовсім інший підхід: високі бісквітні торти, які випікають у високих формах, грубо кажучи, у каструлях, а потім прошаровують масляним кремом і покривають зверху або марципаном, або мастикою. Тоді як у Франції, наприклад, мастика взагалі не використовується для декору, виключно шоколад.

Навчання було цікавим, але складним: викладання тільки англійською, спочатку урок теорії, а потім практика, де спочатку готує шеф, а учні дивляться, а потім вони повинні повторити роботу шефа.

У групі близько 40 осіб, і Катя в перший же день відшукала серед них російськомовну дівчинку з Петербурга. Взагалі, вчитися в Le Cordon Bleu приїжджають люди з усього світу: американці, канадці, італійці, китайці.

.

Викладачі дуже вимогливі: усі учні мають бути в шапочках, переодягнені, у спеціальному взутті. Між кабінетами пройти можна тільки за перепусткою - відбитком пальців. Є бібліотеки, де зібрана величезна кількість літератури й учні можуть вивчати теми, що їх цікавлять.  

"Найскладніше було - розставання з маленькою донькою", - згадує Катерина. Перший час вона навіть не розмовляла з чотирирічною Настею по скайпу, оскільки для доньки це було великим стресом і вона починала плакати. Поступово донька звикла, що бачить маму тільки на екрані комп'ютера, і розмовляла з нею годинами.

Катерина навіть не припускала думки, що може залишитися в Лондоні, вона повернулася у свою країну до своєї сім'ї: " там я навчилася і тепер можу навчити когось тут". Працювати шефом у кондитерській Катерина теж не стала, це не так цікаво - сидіти на місці й готувати одні й ті самі тортики. Зараз Катерина - викладач у кондитерській школі DGF International Culinary Concept. Але на цьому Катя не зупиняється. "Наступний етап - виставки з декору, конкурси, чемпіонати. Це зовсім інший рівень, це конкуренція країнами".

.

- Я шалено люблю солодке, не можу від нього відмовитися. Для мене порція солодощів - це щоденна необхідність.

.

- Найбільший торт, який я робила, це був спільний проект із бронзовим чемпіоном світу з кондитерського мистецтва Ігорем Зарицьким - торт на 160 кг. Декор для цього торта я робила 3 дні, потім 2 дні випікали бісквіти, збирали його безпосередньо в ресторані, оскільки транспортувати такий торт було нереально.

Моє особисте максимальне замовлення - 6-поверховий торт у 20 кг.

І за традицією, наш герой ділиться рецептом свого фірмового десерту з читачами. У Катерини це - пахлава, яку вона готувала в телешоу.

.

Пахлава

Вам знадобиться(на форму діаметром 35 см):

для тіста:

  • 200 гр. вершкового масла
  • 360 гр. борошна
  • 200 мл води
  • 1 яйце
  • соль - 3 гр.
  • ваніль екстракт - 5 гр.

начинка:

  • 200 гр. волоських горіхів
  • 200 гр. мигдалю
  • 0,5 ч. л. кориці
  • 50 гр. цукрової пудри
  • 400 гр. меду
  • 0,5 ч. л. кардамону

Приготування пахлави:

тісто:

Порубіть 200 грам вершкового масла в 360 грам борошна прямо на поверхні столу. Яйце збийте з сіллю та екстрактом ванілі. Потім додайте крижану воду в яйце і перемішайте. Зробіть лунку в масі з олії та борошна і влийте крижану яєчну масу і замісіть швидко тісто. Обгорніть тісто харчовою плівкою і покладіть у холодильник на 2 години.

начинка:

Підсмажте горіхи. Перемеліть горіхи окремо на м'ясорубці або в блендері. Додайте прянощі та цукрову пудру і перемішайте.

збірка:

Тісто вийміть із холодильника, розділіть на 6 кульок, одна має бути більшою, ніж інші. Більшу кулю розкачайте так, щоб застелити нею всі боки форми. Розкатане тісто викладіть на змащену олією форму. Зверху, за допомогою пензлика, змастіть розтопленим вершковим маслом і розсипте горіхи з цукровою пудрою.

Другу кульку тіста розкачайте відповідно до діаметра форми, викладіть у форму, змастіть розтопленим маслом і знову викладіть горіхи. Так до верхнього шару.

Верхній шар змастіть збовтаним яйцем і після цього наріжте на ромби.

.

На кожен ромб покладіть половинку горіха несмаженого.

.

Випікайте в духовці за температури 180 градусів 30 хвилин.

.

Готову пахлаву вийміть, залийте зверху медом і відправте в духовку ще на 10-15 хвилин.

.

Приємного апетиту!