Як зробити мигдалеве борошно самим
Мигдалеве борошно - продукт, який часто застосовують у кондитерській справі: це невід'ємний компонент французьких макарунів (macarons), часто вживаний компонент пісочного тіста та різноманітних кремів і начинок. У Франції купити мигдалеве борошно можна без проблем, проте в нашій країні цей продукт доволі екзотичний і не завжди його можна запросто купити. Але наших господинь цим не налякати - вони вміють і самостійно варити згущене молоко, і готувати маскарпоне з вершків, а вже приготувати самостійно борошно з мигдалю - простіше простого, для цього потрібно трохи вільного часу та кавомолка.
Спочатку потрібно очистити мигдаль від темної шкірки, щоб випічка була красивого білого кольору, без домішок горіхових оболонок.
.
Для цього мигдаль промийте водою, складіть у миску та залийте окропом.
Через 10 хвилин мигдаль промийте холодною водою, знову покладіть у миску і знову залийте гарячою водою. Через 10 хвилин воду злийте, а горіхи очистіть від шкірок - вона легко відділяється і мигдаль ніби "вистрибує" з оболонки.
Очищений мигдаль можна вже використовувати - якщо горіхи потрібні вам цілими.
Якщо ж потрібне мигдалеве борошно, то потрібно далі трохи повозитися.
.
Для початку мигдаль потрібно висушити, оскільки в мокрому стані його неможливо добре подрібнити. Висушити можна або протягом кількох діб на розстеленому рушнику, або протягом кількох годин у духовці. Для цього духовку розігрійте до 100 градусів, горіхи розсипте на застеленому пергаментом деку і підсушіть. Періодично перевіряйте "сухість" мигдалю - він має висохнути, але в жодному разі не підгоріти. Висушений мигдаль повністю остудіть.
Сухий і остиглий мигдаль подрібніть за допомогою кавомолки на борошно. Молоти потрібно швидко, у кілька прийомів буквально по 10-20 секунд, періодично струшуючи кавомолку, щоб частинки горіха не прилипали до стінок і лез. Якщо не робити паузу і занадто довго молоти, леза кавомолки нагріють горіхи, від чого вони виділять олію і злипнуться. Цю саму процедуру можна зробити в м'ясорубці, пропустивши горіхи два-три рази.
Зберігається мигдальне борошно в щільно закритій скляній банці в сухому місці.
Щоб подовжити термін його зберігання, тримайте його в темному місці і не накладайте його мокрою ложкою.
.
Перед додаванням мигдалевого борошна в тісто просійте його через сито - це позбавить грудочок, що злежалися, і дасть змогу рівномірно розподілити його в тісті або кремі.
Але якщо плануєте готувати, наприклад, шоколадне тісто або мус, де не важливо отримати білий колір, то можна сміливо молоти мигдаль неочищеним, прямо зі шкіркою.
Пробуйте, і все вийде!