Східне харчування
Піта - це прісний коржик (хліб) країн Близького сходу, а також узбережжя Середземномор'я. Різновидів піт безліч: турецька, іракська, індійський чапаті, навіть грузинський лаваш. Відмітна риса арабської піти - це скупчення пари під час випікання всередині коржа, що сприяє відокремленню шарів і утворенню порожнини (кишені). Саме завдяки цій кишеньці так зручно наповнювати корж різними смаколиками, починаючи з салатів і закінчуючи м'ясними стравами - такий собі східний бутерброд.
Рецептів піт безліч, але здебільшого вони схожі, оскільки складові однакові: вода, борошно, сіль, дріжджі. Пропоную свій варіант піти, він складений на основі рецепта відомої Бабусі Емми (гадаю, багато хто знає її, особливо за головним привітанням "ПРИВІТАЙТЕСЯ"). Різниця лише в тому, що рідини я додаю менше.
Нам знадобиться:
- 1 кг борошна
- 500 мл теплої кип'яченої води
- 2 ч. лож солі
- 2 ч. лож цукру
- 1,5 ч. лож сухих дріжджів
- 4-5 ст. лож рослинної олії (я використовувала оливкову)
Спосіб приготування піти:
Муку просіяти в миску, додати сіль, цукор і дріжджі, перемішати рукою, поступово влити воду, акуратно вимішати до однорідності, після чого влити рослинну олію.
Вимішуйте тісто приблизно 10 хвилин - воно повинне вийти гладким, не липнути до рук, бути м'яким і еластичним.
У рецепті бабусі Емми покладено 600 мл води, як на мене, цього забагато і тісто виходить рідкувате. Але, як усім відомо, борошно буває різним, тому його може знадобитися як більше, так і менше.
Сформуйте з тіста кулю та покладіть у ємність (попередньо змастивши рослинною олією) для підходу та накривши рушником або плівкою.
Тісто залиште на 1-1,5 години, щоб збільшилося вдвічі. Після підйому тісто складіть і ще залиште на 20-30 хвилин, накривши рушником або плівкою.
Далі тісто розділіть на 16 рівних частин і сформуйте з кожної частини кульку, накрийте рушником і дайте ще постояти 10 хвилин.
Духовку попередньо нагрійте. Кожну кулю розкачайте в корж діаметром 15 см.
.
Мої особисті спостереження: коржик потрібно розкачати максимально тонко, завтовшки не більше ніж 5 мм, бо товстіший коржик може не утворити потрібної порожнини (коржик не роздувається повністю, а може роздутися лише частина коржика, тож розкатуйте рівномірно тонко).
.Розкачані коржі викладіть на деко та випікайте при 250 градусах 5-6 хвилин. Коржикам не давайте сильно рум'янитися (знову ж таки мої особисті спостереження, сильно підрум'янений коржик стає крихким і ламким).
Це дивовижний момент, коли з плоского коржа утворюється куля чудової краси. Готові коржі викладіть на дошку і дайте трохи охолонути, накривши зверху рушником, але при цьому коржик має залишатися теплим.
.
У коржа відріжте край і наповніть різними начинками. Дуже смачно з овочами гриль, м'яско не завадить)) Ну і, звісно, додаємо найулюбленіший соус і багато зелені!
Тісто можна замішувати не тільки вручну, а й у чаші блендера з насадкою гак.
Зберігати коржі в герметично закритому пакеті або обгорнути в х/б тканину і пакет. Але надовго вони у Вас не затримаються, особливо, якщо велике сімейство)
Приємного!