You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Грибний суп із перловкою (крупеня)

Дуже смачний і ароматний суп, що нагадує білоруську страву - крупеню. Щоправда, цей суп більше схожий не на першу страву, а на другу - густу ароматну кашу, але виходить все одно цікаво і смачно. Рецепт із книги "Гастронома".

крупеня

Склад:

  • цибуля зелена – 4 пера
  • морква середня – 1 шт.
  • цибуля ріпчаста велика – 1 шт.
  • сушені гриби – 50 гр.
  • велика картопля – 2 шт.
  • перлова крупа – 0,5 ст.
  • масло вершкове – 2 ст. л.
  • олія рослинна – 1 ст. л.
  • лист лавровий
  • сіль – за смаком

Приготування:

Перлову крупу промийте та замочіть на 4-5 годин.
Сушені гриби промийте, покладіть у каструлю і залийте 2 склянками окропу. Залиште гриби на 15 хвилин, потім відкиньте на друшляк (грибний настій збережіть) і наріжте соломкою. До грибного настою додайте 1,5 склянки води і доведіть до кипіння, потім додайте перловку і варіть близько 40 хвилин. Картоплю, цибулю та моркву почистіть і наріжте невеликими кубиками. Додайте картоплю в суп і варіть близько 10 хвилин.
На пательні розігрійте вершкове масло та олію, обсмажте цибулю та моркву протягом 3 хвилин. Додайте гриби і готуйте на середньому вогні близько 10 хвилин.
Додайте гриби з овочами в суп і варіть все разом ще 5-10 хвилин.
Готовий суп зніміть з вогню, накрийте кришкою і дайте настоятися 10 хвилин.
Зелену цибулю вимийте, обсушіть і дрібно наріжте.
Розлийте суп по тарілках, присипте зеленою цибулею. Окремо подайте сметану.
Приємного апетиту!

Пов'язані рецепти
Розсольник

З вечора замочила перловку, вранці все поставила на вогонь і на обід на нас чекав чудовий, наваристий і насичений суп. Мабуть, буду варити його іноді, тим більше, що доньці він теж припав до смаку.

Бурячник (холодник)

Жара, спека, спека... Їсти особливо не хочеться, тим більше чогось важкого. У такі дні нас добре рятують і насичують легкі, і звісно ж - прохолодні страви. Ось окрошка мені знайома з дитинства, роблю і люблю. А борщ ніколи не куштувала, і ось дісталася до його приготування. Вийшло дуже смачно, дієтично і не голодно! :)

Солянка з ковбасою та картоплею

Взагалі-то солянка збірна м'ясна готується дещо інакше, але цей рецепт я приготувала спеціально для "пост-новорічного" періоду. Після свята в холодильнику залишається багато ковбасних та інших копчених залишків, а душа просить рідкого і теплого. У цей момент і стане в пригоді цей рецепт - з ним не потрібно довго возитися, а солянка виходить ароматною і дуже смачною. А якщо потрібно протверезити компанію, що загуляла, у солянку можна додати перець чилі.