Вівсяне печиво як у магазині
У кожної людини є свої улюблені солодощі. Наприклад, я обожнюю зефір, мармелад, вівсяне печиво і крекери. І якщо зефір і мармелад я давно роблю сама, то до вівсяного печива руки ніяк не доходили. Причому, я люблю саме смак магазинного вівсяного печива. І ось днями я вирішила купити пачечку вівсяного печива, але перед цим вивчила склад і поставила його назад на полицю. Рослинні маргарини (так, ті, що на трансизомери багаті) та іже з ними. Тому вирішено було пекти самостійно.
Вівсяне печиво пекли в СРСР, тому шукати рецепт логічно або в рецептурниках тих часів, або в Ірини Чадєєвої, яка активно готує та публікує ГОСТівські рецепти.
Виявилося, що існує два види вівсяного печива - "Вівсяне" та "Вівсяночка". У «Вівсяне» за ДСТУ кладуть родзинки, а «Вівсяночка» готують без родзинок і з меншою кількістю цукру, хоча технологія приготування єдина. У підсумку "Вівсяне" - дуже солодке, з хрусткою скоринкою, а "Вівсяночка" - м'якше і не надто нудотне. В усьому іншому печиво схоже.
Крім того, спочатку до складу "Вівсяного" не входила патока (глюкозний сироп), її стали додавати пізніше, як і в пряники, щоб запобігти швидкому черствінню. Але під час приготування печива вдома патоку можна не додавати, якщо ви не збираєтеся зберігати печиво довго. Так, вівсяне борошно я використовувала готове, але знаю, що частенько дівчатка просто в блендері або кавомолці подрібнюють вівсяні пластівці типу "Геркулес" і готують печиво з ними.
Кількість води в тісті варіюється залежно від сухості борошна - тісто не повинно кришитися, а бути м'яким і нелипким, добре розкочуватися. Так, у рецепті у Чадейки вказано, що печиво необхідно випікати при температурі 210С, але в мене на такій температурі печиво дуже швидко засмажилося, тому друге деко я випікала за 180С. Раджу вам спостерігати за духовкою і знайти оптимальну температуру для неї.
Я вирішила поєднати два печива - додала родзинки, як у "Вівсяному", але зменшила кількість цукру, як у "Вівсяночці". Печиво вийшло точно таке саме, як покупне!
Склад (20-25 шт.):
- пшеничне борошно – 175 гр.
- вівсяне борошно – 75 гр.
- вершкова олія – 85 гр.
- цукор – 125 гр.
- ванільний цукор - 1 пакетик (10 гр.)
- родзинки – 25 гр.
- кориця – 0,5 ч. л. без гірки
- сода – 1/3 ч. л. без гірки
- сіль – 1/3 ч. л. без гірки
- вода - 50-75 гр.
- патока (за бажанням) – 18 гр.
Приготування вівсяного печива:
Рaisins промийте і порубайте блендером або пропустіть через м'ясорубку.
.Замішувати тісто найзручніше в блендері, але якщо його немає, то цілком можна обійтися руками і стапулою.
.Покладіть у чашу комбайна м'яке масло, цукор, корицю, ванільний цукор, родзинки і добре розмішайте до отримання практично однорідної маси.
.Додайте вівсяне борошно, теплу воду з розчиненою сіллю та розмішайте.
.Всипте пшеничне борошно та соду, замісіть тісто, воно повинно злипнутися в грудку. Якщо сухувате, можна додати ще води.
Тісто зліпіть у грудку та покладіть на присипаний борошном стіл.
.Розкачайте тісто в пласт завтовшки 5мм і виріжте печиво круглою виїмкою 5,5-6 см.
.Перенесіть печиво на деко, застелене папером або килимком.
Випікайте печиво в розігрітій до 180-210С духовці 12-15 хвилин, до рум'янцю.
.Якщо любите м'яке печиво, то час випікання можна трохи скоротити. Гаряче печиво м'яке, але коли вистигає, стає сухішим і хрусткішим.
Зі склянкою молока або кефіру - ідеально!
Приємного апетиту!