Буженина в тісті
Бужениною, напевно, нікого не здивуєш - це просто і смачно (запечене з часником і ароматними травами м'ясо не може бути несмачним). Більшість господинь має свої улюблені та випробувані часом рецепти буженини. Але немає межі досконалості! Нещодавно я спробувала запекти буженину в тісті, і моєму захопленню не було меж: нескінченно ніжне й ароматне м'ясо не йде в жодне порівняння з традиційно запеченим у рукаві або фользі. Тісто не дає м'ясу висохнути, зберігає все багатство ароматів і смаку. Звісно, метушні трохи більше, адже потрібно замісити тісто, але воно настільки елементарне, що багато часу не забере, а ось результат вас приємно здивує. У гарячому вигляді м'ясо дуже ніжне, буквально тане в роті (ми його їли як гаряче на додачу до салату), а от коли вистигає, то ущільнюється та стає більше схожим на традиційну буженину, хоча однаково лишається надніжним та соковитим. Однозначно, це мій фаворит на сьогоднішній день серед рецептів буженини.
Склад:
- свинина - 1,5 кг
- борошно - 3 ст.
- часник - невелика головка
- вода - близько 1 ст.
- соль, чорний перець
- пряні трави
Приготування буженини в тісті:
Я використовувала свинячу шию - у ній багато жирових прошарків, які під час запікання не дають м'ясу висохнути. При бажанні можна взяти і більш пісний шматок: окіст або лопатку - дивіться за своїми уподобаннями.
М'ясо промийте й обсушіть серветками, обрізаючи зайві плівки та шматки жиру.
М'ясо натріть сіллю, свіжомеленим чорним перцем, меленим лавровим листом і пряними травами - орегано добре підійде, я зазвичай беру суміш прованських трав. М'ясо покладіть у миску, щільно закрийте харчовою плівкою і поставте в холодильник на добу. У мене м'ясо простояло дві доби (у процесі маринування я його кілька разів перевернула) - нічого страшного з ним не сталося, я б сказала, що навіть навпаки - воно краще промаринувалося.
Чеснок очистіть. У м'ясі зробіть проколи і нашпигуйте його часником. Мені здається, справжньої буженини без часнику не буває, а кількість його вже дивіться на власний смак: комусь достатньо кількох зубчиків, комусь мало голівки.
.
Приготуйте тісто. Для цього просійте склянку борошна та врійте в нього 1 склянку води.
.
Затем, поступово підсипаючи борошно, замісіть м'яке тісто, що не липне до рук.
.Стіл притрусіть борошном і розкачайте тісто в пласт завтовшки близько 0,5-1 см.
.М'ясо загорніть у тісто, надійно защипуючи краї. Слідкуйте, щоб тісто ніде не порвалося, інакше м'ясний сік витече і смак страви постраждає.
Вгорі зробіть пару отворів, щоб виходила зайва пара.
.Глибоке деко трохи змастіть рослинною олією або застеліть пергаментом і викладіть на нього буженину.
.
Запікайте м'ясо в розігрітій до 180-200 градусів духовці. Під час запікання через отвори може витекти трохи рідини - нічого страшного, основна її частина залишиться в м'ясі.
Через півтори години проткніть м'ясо через отвір вузьким ножем - якщо сік, що виступив, безбарвний, не має рожевого або кров'яного відтінку, значить, м'ясо готове.
Я запікала м'ясо близько двох годин. У будь-якому разі аромат, який доноситиметься з кухні, підкаже, що ви на правильному шляху.
Деко з бужениною залиште в закритій вимкненій духовці до повного охолодження.
Затем обережно видаліть скоринку з тіста. Будьте обережні - може вилитися багато гарячого соку.
Горяче м'ясо дуже ніжне і злегка пухке, але дуже смачне, його можна одразу ж нарізати скибочками і подавати.
.Якщо хочете отримати більш щільну буженину, доведеться почекати, поки вона остаточно охолоне, а після цього вже нарізати.
.Приємного апетиту!